Puszcza Knyszyńska
Park Leśny w Poczopku

Kategorie:  lasy  

Puszcza Knyszyńska nie jest tak znana jak Białowieska, a powinna! Położona na Wysoczyźnie Białostockiej, jest drugą pod względem wielkościowym w Polsce. Co jest w niej najbardziej wyjątkowego? Przede wszystkim flora – tutejszy las przypomina miejscami tajgę – wielkie iglaste ostępy rodem z Kamczatki.

Jednym z parków leśnych Puszczy Knyszyńskiej jest znajdujący się w Poczopku Silvarium (jakieś pół godziny jazdy samochodem z Kruszynian). Znajdują się tu świetne edukacyjne ścieżki „śladami leśnych mieszkańców”, zegary słoneczne, drewniane chatki, dom sów i wiele innych atrakcji. Polecam na wycieczkę zwłaszcza z dzieciakami albo i z rowerami:)

Samochód możemy zostawić na dużym i dobrze przystosowanym parkingu znajdującym się przy drodze 676 (Białystok-Krynki). Ustawiona jest na nim duża mapa obiektu, ułatwiająca rozpoznanie terenu;). W parku w Poczopku ma także swój początek szlak edukacyjny „Leśne Wędrownice”, zaplanowany tak, żeby móc zobaczyć najciekawsze zakątki tutejszego lasu, a jednocześnie nie zgubić się.

Sprawdź lokalizacjęZostaw komentarz:


Komentarze: