Mini-ZOO w Lisznej
Oko w oko z leśną (i nie tylko) fauną

Kategorie:  góry   wiejskie   podkarpackie   bieszczady  

Będąc w okolicach Cisnej, warto zajechać do oddalonej o jakieś 3,5 km Lisznej. To mała wieś, do lat 60. praktycznie opuszczona – mieszkańcy zostali wysiedleni zaraz po wojnie. Obecnie znajduje się tutaj osiedle leśne, gospodarstwa agroturystyczne i mini-ZOO. Dziś będzie właśnie o zwierzyńcu:-)

Leśny Zwierzyniec w Lisznej to alternatywa na bieszczadzką niepogodę, ale też dobry pomysł na luźne spędzenie czasu „po górach”. I przede wszystkim duża atrakcja dla dzieci – są tu i króliki, i jelenie, i kozy, i różne rodzaje ptaków - w sumie ponad 30 gatunków zwierząt. Przy zakupie biletów można zaopatrzyć się w kubek z karmą do ich samodzielnego karmienia. Fajna opcja. Dla chętnych są też do nabycia pamiątki w formie figurek zwierzaków i bieszczadzkie kolorowanki.

Mini-ZOO prowadzone jest przez miejscowego leśniczego, pana Tomasza. Idea stworzenia tego miejsca zrodziła się trochę przypadkiem – od znalezienia osieroconego jelonka, potem łani. I tak pomału, małymi krokami, w 2007 roku powstał leśny zwierzyniec. Chodząc pomiędzy zagrodami natrafimy także na instalację, która przypomina o historii bieszczadzkiej ziemi - to miniatura cerkwi.

Godziny otwarcia zwierzyńca: 10-17. Na drodze Cisna-Komańcza skręcamy w lewo na wysokości stacji Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej w Majdanie. Mija chwila i jesteśmy na miejscu:-).